• Data dodania: 02.10.2023
  • Autor wpisu: TOMASZ SIKORA
SPOTKANIE
Chciałoby się powiedzieć, że każdy interes rozpoczyna się od rozmowy, ale w naszym przekonaniu kupno swojego wymarzonego miejsca na ziemi to coś więcej niż tylko "interes". Miejsce na Ziemi - coś co będzie tylko nasze i do czego zawsze będziemy mogli wrócić, coś o co zawsze będziemy dbali, coś co będzie naszym schronieniem, bezpieczną przystanią, coś co przekażemy następnym pokoleniom to nie tylko "interes", to znacznie więcej i my NAPRAWDĘ TO ROZUMIEMY!

PRIORYTET TO POZNAĆ OCZEKIWANIA KLIENTA

Kupno nieruchomości to często największa transakcja jakiej dokonamy w naszym życiu, a zatem musi być przemyślana jak nic innego!
Klient musi być ABSOLUTNIE PEWIEN, żejego wybór jest idealny!
Bardzo często nasza praca polega na zmianie priorytetów klienta.
Innymi słowy - uświadamiamy klientowi co może być dla niego ważne, a o czym nie zdawał sobie sprawy.
Pierwsze spotkania pomagają nam właśnie poznać klienta, jego styl życia, jego rodzinę, pracę, marzenia, czy hobby tak, że później móc zaproponować rozwiązania idealne dla jego potrzeb.
W trakcie kolejnych spotkań okazuje się, że klient zmienia podejście do nieruchomości i myśli o niej w zupełnie innych aspektach niż na początku, dlatego kupno nieruchomości to proces...
Tak - zacznijmy od spotkania!

POSZUKIWANIE 

Nie jedno czy dwa, ale faktycznie wiele spotkań, zanim padnie sakramentalne - TAK!!! KUPUJEMY!!!
Oczywiście, że zawszę mogą się zdarzyć wyjątki i wystarczy jedno spojrzenie na mieszkanie, dom czy działkę i klient zakocha się od pierwszego wejrzenia, ale raczej nastawmy się na obejrzenie wielu nieruchomości.

KUPNO NIERUCHOMOŚCI TO PROCES

Lokalizacja, okolica, budynek, klatka schodowa, stan wykończenia, strony świata, miejsca parkingowe, wysokość opłat, stan funduszu remontowego, sąsiedztwo, czy miejsce do wyprowadzania psa na spacer - dobry agent sprawdzi to i naprawdę wiele więcej! Właśnie na tym polega ustalenie priorytetów klienta, tak, żeby za 10 lat nadal twierdził, że to był doskonały wybór!
Agenci przeglądają SETKI ogłoszeń na dziesiątkach portali z ogłoszeniami, przeglądają media społecznościowe, jeżdżą po mieście w poszukiwaniu banerów a i nie rzadko rozmawiają z "panią ze sklepu osiedlowego" aby znaleźć to wyjątkowe miejsce dla swojego klienta!

Proces zakupu może trwać nawet kilka miesięcy, ale warto!

Nie ma lepszego uczucia, niż napić się wieczornej herbaty we własnym mieszkaniu!

WSPÓŁPRACA

Wypracowaliśmy własne zasady współpracy, tak aby nasi klienci dostali dokładnie to czego potrzebują! W końcu nie wszyscy jesteśmy tacy sami, cześć naszych klientów woli scedować absolutnie 100% procesu na Agentów, a inni wolą uczestniczyć aktywnie w poszukiwaniach. Niektórzy chcą abyśmy zajęli się remontami, a inni będą samodzielnie szukać notariusza który przeprowadzi umowę przyrzeczoną sprzedaży!
Właśnie dlatego zasady naszej współpracy, elastycznie dostosowujemy do klientów!

Dobry Agent sprawdzi!

A ile to kosztuje?
To zależy! Od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.
Czy to dużo?
To zależy! Naszym zdaniem klient zyskuje na współpracy z nami kilkadziesiąt, a czasem kilkaset tysięcy złotych.
Zastanówmy się ilu klientów sprawdza stan stolarki okiennej, stan pionów kanalizacyjnych, ilu zadba o sprawdzenie sąsiedztwa, a ilu sprawdzi jakie są planowane inwestycje w najbliższej okolicy? Wreszcie kto sprawdzi głębokość wód gruntowych, albo kto sprawdzi ostatnie przeglądy kominowe...
Dobry Agent to sprawdzi!